Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyszli policjanci z wizytą w KWP zs. w Radomiu

Data publikacji 24.11.2013

Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą. Była to młodzież z klas o profilu policyjnym, a więc być może wielu z nich przyszłości zdecyduje się podjąć służbę w Policji. Odwiedzając policjantów młodzi ludzie mieli okazję szczegółowo poznać specyfikę trudnej służby.

Mazowieckich policjantów odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą. Byli to uczniowie klas o profilu policyjnym, którzy w trakcie nauki zapoznają się z szeregiem zagadnień dotyczących Policji.

W trakcie wizyty w Radomiu, młodzież miała okazję poznać specyfikę pracy poszczególnych wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Uczniowie odwiedzili między innymi Sztab Policji, gdzie dyżurny opowiedział o charakterze swojej pracy. Funkcjonariusze SPPP zaprezentowali sprzęt będący na ich wyposażeniu, m.in. armatkę wodną, ruchome stanowisko dowodzenia oraz karetkę pogotowia. Chętni mogli założyć całe wyposażenie, z jakim policjanci wychodzą do służby.

Eksperci kryminalistyki z Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu zaprezentowali uczniom metody i sposoby zabezpieczenia śladów na miejscu popełnienia przestępstwa. Na koniec funkcjonariusze z Sekcji Antyterrorystycznej opowiedzieli o swojej pracy oraz sprzęcie, jakim się posługują.

Możliwość bezpośredniego zetknięcia się z pracą Policji, okazja poznania prawdziwej służby, której szczegóły objaśnili fachowcy, poznanie sprzętu i wyposażenia stosowanego w codziennej pracy dała młodym ludziom szansę na szczegółowe poznanie różnych aspektów policyjnej służby.

Wizyta młodzieży została zorganizowana przez Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony