Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pseudokibiców

Data publikacji 25.11.2013

Łęczyńscy policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców w wieku 18 – 22 lat. Trzech młodych mężczyzn podczas wczorajszego meczu piłki nożnej rzuciło na płytę boiska odpalone race świetlne. Ponadto podczas zatrzymywania znieważali funkcjonariuszy. Dwaj z zatrzymanych poniosą z kolei odpowiedzialność karną za znieważenie i stosowanie gróźb wobec policjantów. Dzisiaj wszyscy zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora z wnioskiem o postępowanie w trybie przyspieszonym.

Do zdarzenia doszło wczoraj podczas meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Górnik Łęczna - GKS Tychy. Pod koniec trwania imprezy masowej doszło do jej zakłócenia. Młodzi mężczyźni odpalili race świetlne, a następnie rzucili je na płytę boiska.

Zabezpieczający imprezę policjanci od razu zajęli się identyfikacją tych osób. Stróże prawa szybko ustalili osoby odpowiedzialne za odpalenie rac. Bezpośrednio po zakończonym meczu policjanci zatrzymali ich za bramą wyjściową stadionu. Okazali się nimi mieszkańcy Lublina, Bychawy i Sawina w wieku 18 i 22 lat. Mężczyźni podczas zatrzymania byli agresywni i znieważali policjantów.

Dodatkowo odpowiedzialność za znieważenie policjantów i stosowanie wobec nich groźby w celu zmuszenia do zaniechania czynności służbowych poniesie dwóch mieszkańców Łęcznej w wieku 18 i 20 lat. Mężczyźni nie wykonywali poleceń policjantów i utrudniali im działania związane z zatrzymaniem sprawców, którzy rzucili race.

Dzisiaj cała piątka zostanie doprowadzona przed oblicze prokuratora z wnioskiem o postępowanie w trybie przyspieszonym.

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zakazuje wnoszenia i posiadania na stadionie m. in. wyrobów pirotechnicznych. Złamanie tego zakazu jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony