Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poranek na trzeźwo

Data publikacji 25.11.2013

Poniedziałek przywitał lubuskich kierowców „na trzeźwo”. W całym regionie policjanci kontrolowali stan kierujących, eliminując z ruchu tych, którzy siedli za kierownicę pijąc wcześniej alkohol. Tylko w Gorzowie, podczas pierwszej godziny działań, zatrzymano dwie osoby, które popełniły przestępstwo z art. 178a.

Od godziny 5.00 rano lubuska Policja w całym regionie prowadzi dziś kontrole trzeźwości kierujących. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania wykonywane są szybko i skutecznie. Przyrządy kontrolne pozwalają na sprawną weryfikację, a kierowcy w większości przypadków nie muszą nawet wysiadać ze swych samochodów. Punkty kontrole zorganizowano w kilkudziesięciu miejscach całego województwa. Tylko w powiecie gorzowskim patrole ruchu drogowego pracowały dziś na pięciu posterunkach kontrolnych.

Dzięki tak zorganizowanej pracy funkcjonariusze mają możliwość poddania kontroli znaczną ilość kierowców, a na efekty ich pracy nie trzeba długo czekać. Już przed godziną 7.00 oficer dyżurny gorzowskiej KMP otrzymał meldunek o zatrzymaniu na ul. Bierzarina i Grobla dwóch kierowców, którzy popełnili przestępstwo siadając za kierownicę swych aut w stanie nietrzeźwym (powyżej 0,5 promila) oraz dwóch kolejnych sprawcach wykroczeń (stan po użyciu alkoholu – do 0,5 promila). Wszyscy zatrzymani stracili prawa jazdy. Policjanci uniemożliwili im oczywiście dalszą jazdę w takim stanie. W dalszej kolejności informacja o zatrzymaniu przekazana zostanie do sądu, który podejmie decyzję o konsekwencjach.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Tylko w tym roku na drogach województwa lubuskiego policjanci zatrzymali ponad 4800 pijanych kierowców.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film Poranek na trzeźwo

Opis filmu: ruch drogowy, kontrole trzeźwości

Pobierz plik Poranek na trzeźwo (format mp4 - rozmiar 24 MB)

Powrót na górę strony