Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 500 zarzutów za oszustwa

Data publikacji 26.11.2013

Policjanci z Bytomia zatrzymali 24-letniego mieszkańca Mławy. Mężczyźnie przedstawiono 480 zarzutów oszustwa osób z terenu całej Polski. Podejrzany działał od września 2010 roku do listopada 2013 roku. Zatrzymany trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka oraz kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 24-latka. Mężczyzna podejrzany jest o oszustwo kilkuset osób z całego kraju w okresie od września 2010 roku do listopada tego roku. 24-latek ogłaszał się w gazetach oraz Internecie oferując pożyczki pieniędzy oraz wyjazdy do pracy za granicę. Zainteresowani ofertą musieli wpłacić mu pieniądze w kwocie od 50 do nawet 3000 złotych rzekomych kosztów manipulacyjnych. Kwoty te były zależne od wysokości przyszłej pożyczki lub atrakcyjności oferty pracy.

Śledczy ustalili kilkaset pokrzywdzonych osób na terenie całej Polski. Jak wynika z policyjnych ustaleń, sprawca mógł wyłudzić od pokrzywdzonych nawet 300 tysięcy złotych. Do tej pory prokurator przedstawił 24-latkowi 480 zarzutów oszustwa. Śledczy ustalają kolejnych pokrzywdzonych, których liczba może wzrosnąć o kolejne kilkaset osób.

Sędzia zastosował wobec mieszkańca Mławy tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony