Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Data publikacji 26.11.2013

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Jeleniogórscy policjanci prowadząc czynności w tej sprawie zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mu zarzutu. Mężczyzna przez kilka dni, wiedząc, że jest poszukiwany, ukrywał się przed Policją. Teraz o dalszym losie zatrzymanego i tymczasowo aresztowanego zdecyduje sąd.

25 listopada 2013 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Zatrzymany, to 22 – letni mieszkaniec Mysłakowic. Funkcjonariusze już następnego dnia po zdarzeniu, prowadząc czynności w tej sprawie, wytypowali 22 – latka, jako podejrzewanego o ten czyn.

Mężczyzna mając świadomość, że jest poszukiwany przez policjantów, ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany zaraz po tym, jak wiedząc, że nie uniknie odpowiedzialności, zgłosił się jednak do jeleniogórskiej prokuratury ze swoim adwokatem. Prowadzący sprawę zebrali materiał dowodowy pozwalający na przestawienie mu zarzutu.

Przypomnijmy, że do tego tragicznego wypadku doszło 16 listopada br. około godziny 19.20 w Jeleniej Górze na ul. Sudeckiej. 22 - latek jadąc samochodem marki BMW, od Jeleniej Góry w kierunku Karpacza, potrącił przechodzącą przez jezdnię 60 - letnią kobietę. Piesza poniosła śmierć na miejscu, a kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzone jest pod nadzorem prokuratury. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia 22-latkowi grozić może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony