Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust trafił do aresztu na trzy miesiące

Data publikacji 26.11.2013

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Ireneusz G. wynajmował wcześniej mieszkanie a następnie za pośrednictwem portali internetowych, podając się za właściciela, oferował je do wynajęcia lub sprzedaży pobierając od klientów kaucję. W taki sposób oszukał co najmniej kilka osób. Podejrzany usłyszał dziewięć zarzutów oszustwa działając w okresie recydywy. Decyzją sądu 36-latek trafił do aresztu na trzy miesiące.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z północnopraskiej komendy wpadli na trop podejrzanego o liczne oszustwa dokonywane na terenie dzielnicy Targówek. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna za pośrednictwem portali internetowych, podając się za właściciela, oferował do wynajęcia lub sprzedaży mieszkanie, które sam wynajmował, a za które pobierał kaucję. Na polecenie prokuratury, Ireneusz G. został zatrzymany. 36-latek usłyszał łącznie dziewięć zarzutów dotyczących usiłowania oszustwa i oszustwa w warunkach recydywy. Decyzją sądu Ireneusz G. trafił do aresztu na okres trzech miesięcy.

Policjanci zwracają się do osób, które mogły zostać oszukane w taki sposób, o zgłaszanie się do wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI 22 603-81-19, dyżurny jednostki 22 603-75-55.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony