Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o paserstwo samochodu, utraconego w wyniku zabójstwa

Data publikacji 26.11.2013

Dolnośląscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo samochodu utraconego w wyniku zabójstwa warszawskiego taksówkarza. Do zatrzymania doszło we Wrocławiu i w jednej z okolicznych miejscowości. Obaj zatrzymani zostali przekazani warszawskim policjantom prowadzącym sprawę, w której wcześniej zostały zatrzymane już trzy osoby. Po zabójstwie w Warszawie ślad za utraconym pojazdem zaprowadził na Dolny Śląsk.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, realizując swoje działania operacyjne i współpracując z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji w sprawie zabójstwa taksówkarza, do którego doszło 23 października br. w Warszawie, ustalili i zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn, podejrzanych o paserstwo samochodu utraconego w wyniku zabójstwa.

Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia, w wieku 27 i 39 lat. Do zatrzymania obu mężczyzn podejrzanych o związek z tym zdarzeniem doszło w jednej spod wrocławskich miejscowości oraz Wrocławiu. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a drugi - na terenie prowadzonej przez niego firmy.

Wcześniej warszawscy policjanci, pracując przy tej sprawie, zatrzymali trzy osoby podejrzane o zabójstwo i paserstwo. Jak wynikało z ustaleń warszawskich funkcjonariuszy, samochód należący do nieżyjącego taksówkarza już został sprzedany, a ślady prowadzą na Dolny Śląsk.

Informacja przekazana przez warszawskich funkcjonariuszy dolnośląskim policjantom była podstawą do podjęcia dalszych działań na Dolnym Śląsku, efektem których było ustalenie i zatrzymanie przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu kolejnych dwóch osób. Zatrzymani podejrzani zostali przekazani funkcjonariuszom z Warszawy.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się 23 października wieczorem, kiedy to zaginął mężczyzna, który był kierowcą warszawskiej taksówki. Policjanci zajmujący się sprawą nabrali podejrzeń, że to może nie być zwykłe zaginięcie. Po ustaleniu adresu ostatniego zlecenia, pojechali tam, aby przesłuchać osobę zamawiającą ten kurs. Na miejscu w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ciało poszukiwanego mężczyzny.

Przypomnijmy, że paserstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film Dolnośląscy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanych o paserstwo samochodu, utraconego w wyniku zabójstwa taksówkarza w Warszawie

Opis filmu: paserstwo, zabójstwa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Dolnośląscy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanych o paserstwo samochodu, utraconego w wyniku zabójstwa taksówkarza w Warszawie (format flv - rozmiar 9.32 MB)

Powrót na górę strony