Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad stu oszukanych po pokazach sprzętu medycznego

Data publikacji 26.11.2013

Ponad 100 osób poszkodowanych - tak swoją działalność zakończył 24-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, organizator pokazów sprzętu medycznego. Jest on podejrzewany przez policjantów z referatu do walki z przestępczością gospodarczą w Otwocku o to, że podczas organizowanych przez siebie pokazów wyłudzał dane osobowe biorących w nich udział często starszych osób, na podstawie których dokonywał bankowych wyłudzeń.

Do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 24-letniemu mieszkańcowi Otwocka, podejrzewanemu o dokonywanie wyłudzeń bankowych. Mężczyzna organizował pokazy sprzętu medycznego w większości przeznaczonego do rehabilitacji osób starszych i chorych. Podczas pokazów kopiował dokumenty uczestników spotkania, a następnie na ich podstawie dokonywał wyłudzeń bankowych pod rzekomy zakup sprzętu medycznego.

Na ślad przestępczej działalności trafili policjanci z otwockiego referatu do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze ustalili już ponad 100 poszkodowanych, którzy bez swojej wiedzy zaciągnęli w bankach kredyty na zakup sprzętu medycznego. Przelewy bankowe zamiast do nich trafiały na konto 24-latka.

”Przedsiębiorca” według prowadzących sprawę policjantów, mógł dokonać wyłudzeń na 1,7 mln złotych.

Obecnie organizator pokazów medycznych oczekuje na rozprawę w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwo może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Policjanci przestrzegają przed przekazywaniem nieznanym osobom, także przez Internet danych osobowych, a w szczególności takich, dzięki którym możliwe jest np. zaciągnięcie kredytów i pożyczek.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony