Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwała przy obrocie nieruchomościami

Data publikacji 26.11.2013

Na polecenie Prokuratury Rejonowej Łódź – Śródmieście policjanci z KMP w Łodzi, zatrzymali 43-letnią kobietę prowadzącą w centrum Łodzi biuro obrotu nieruchomościami. Po doprowadzeniu do prokuratury, usłyszała ona zarzuty, dotyczące 20 przestępstw, na łączną kwotę przekraczającą milion złotych i 4600 USD. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 8.

Jak ustalono, podejrzana prowadziła działalność w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami od 16 lat. W okresie od kwietnia 2009 r. do marca 2013 r. oszukała część klientów korzystających z usług, dotyczących zamiany mieszkań komunalnych i spółdzielczych w różnych częściach Łodzi.

Zarzuty dotyczą kwot od 17 do ponad 130 tysięcy złotych pobranych od poszczególnych pokrzywdzonych tytułem „zaliczek” – na które składać się miały: prowizja biura, należności z tytułu oddłużenia lokali i opłat za różnicę w metrażu. Jedynie część przyjętych środków została zwrócona. Pokrzywdzeni trafiali do prowadzonego przez nią biura poprzez ogłoszenia prasowe i z polecenia innych osób.

Podejrzana nie przyznała się do zarzutów, zobowiązując się przy tym do zwrotu pokrzywdzonym pobranych kwot. Prokurator zastosował wobec podejrzanej dozór policji, zobowiązał ją do powstrzymywania się od prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz nałożył zakaz opuszczania kraju. Postępowanie, które w tej sprawie się toczy jest efektem zawiadomień złożonych w różnym okresie przez pokrzywdzonych.

KWP Łódź / ik

Powrót na górę strony