Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedał wypożyczony samochód

Data publikacji 27.11.2013

Za przywłaszczenie mienia oraz podrabianie dokumentów odpowie 28-letni mieszkaniec Chełma. Jak ustalili policjanci, mężczyzna najpierw wypożyczył warty 13 tysięcy zł samochód, następnie nie zwracając go do wypożyczalni, sprzedał innej osobie za 6 tysięcy złotych. Posługiwał się przy tym fikcyjną umową kupna-sprzedaży z pierwszym właścicielem. Pojazd został odzyskany i przekazany pokrzywdzonym. 28-letni sprawca usłyszał wczoraj zarzuty w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło w połowie listopada w Chełmie. 28-letni mieszkaniec miasta wynajął w jednej z wypożyczalni samochód marki Ford Mondeo. Następnie kilkukrotnie przedłużał umowę najmu o kilka dni. W międzyczasie potrzebując pilnie pieniędzy sprzedał ten pojazd innej osobie za 6 tysięcy złotych. Mężczyzna posługiwał się przy tym wcześniej sporządzoną fikcyjną umową kupna-sprzedaży, na której podrobił podpis właściciela wypożyczalni.

Kiedy nowy właściciel pojazdu załatwiał formalności związane z jego rejestracją, zorientował się, że potrzebuje jeszcze jednego dokumentu. W tej sprawie udał się do pierwszego właściciela samochodu, do wypożyczalni. Na miejscu okazało się, że nie sprzedawał on tego samochodu nikomu, a pojazd ten został jedynie wypożyczony.

Pokrzywdzeni o całym zdarzeniu powiadomili wczoraj dyżurnego chełmskiej komendy szacując wartość strat na 13 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali pojazd, który przekazany został już właścicielom, a 28-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz odpowie nie tylko za przywłaszczenie mienia, ale też podrabianie dokumentów, za co zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony