Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w światowej czołówce najsilniejszych

W listopadzie w Warszawie odbył się prestiżowy turniej zawodowego armwrestlingu - „Puchar Świata Zawodowców Nemirnoff World Cup 2013”. O tytuł najsilniejszego człowieka walczyło blisko 200 zawodników z 25 krajów. Wśród nich znalazł się również policjant z myszkowskiej komendy. Starszy posterunkowy Dariusz Muszczak, rywalizując w tak dużym gronie, zajął 4 miejsce. Dzięki swoim osiągnięciom w tej dyscyplinie sportu zaliczany jest do światowej czołówki najsilniejszych zawodników.

O starszym posterunkowym Dariuszu Muszczak pisaliśmy już przy okazji jego sportowych sukcesów. Na co dzień jest funkcjonariuszem Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Znakomicie łączy służbę w Policji ze swoją pasją. Realizuje się jako społecznik w radzie miasta i zawodowiec w armwrestlingu. Ostatni czas zdecydowanie poświęcał treningom, przygotowując się do prestiżowego turnieju w „Pucharze Świata Zawodowców Nemirnoff World Cup 2013”. To najbardziej rozpoznawalna na świecie impreza w siłowaniu na ręce. W tym roku uczestniczyło w niej prawie 200 najsilniejszych zawodników z ponad 25 krajów, w tym z Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, Australii, Europy oraz Azji. Wystartowały największe gwiazdy światowego armwrestlingu, sportowcy posiadający tytuły Mistrza Europy, Świata, Kontynentu, czy też wielokrotni mistrzowie swojego kraju. W zawodach udział wzięli także Polacy, a wśród nich Dariusz Muszczak, który wypadł bardzo dobrze. Policjant zajął 4 miejsce w kategorii do 95 kg na lewą rękę. Dzięki temu zaliczany jest do światowej czołówki najsilniejszych zawodników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Teraz Darek przygotowuje się do kolejnych zawodów, tym razem w Myszkowie. Już w styczniu odbędą się I Wojewódzkie Mistrzostwa Śląskiej Policji i Służb Mundurowych w Armwrestlingu. Zapraszamy wszystkich chętnych do rywalizacji!

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony