Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani kolejni pseudokibice

Data publikacji 27.11.2013

Od soboty, kiedy rozegrano mecz pomiędzy drużynami GKS Jastrzębie a Góralem Żywiec, żywieccy stróże prawa zatrzymują kolejnych pseudokibiców, którzy dopuścili się naruszeń prawa. Przed sądem odpowiedziało już sześciu sympatyków jastrzębskiej drużyny. Teraz za chuligańskie wybryki odpowiedzialność karną poniosą sympatycy "Górala".

W sobotę w Żywcu rozegrany został mecz pomiędzy drużynami GKS Jastrzębie a Górala Żywiec. Mecz zakwalifikowany był jako impreza o podwyższonym ryzyku. Podczas tego spotkania doszło do naruszeń prawa zarówno ze strony pseudokibiców jastrzębskiej drużyny, jak i sympatyków Górala Żywiec.

Zaraz po meczu zatrzymano sześciu pseudokibiców z Jastrzębia. Teraz za chuligańskie wybryki rozliczani są sympatycy „Górala”.

Wczoraj żywieccy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Żywca w wieku 27 i 26 lat. Starszy z nich usłyszał już zarzut wtargnięcia na płytę boiska, za co grozi mu kara nawet trzech lat więzienia. Z kolei młodszy odpowie za popełnienie wykroczenia, jakim jest zakrywanie twarzy w celu utrudnienia rozpoznania w czasie trwania imprezy masowej. Za wykroczenie to grozi mu grzywna nie niższa niż 2 tysiące złotych.

Dzisiaj kryminalni z Żywca zatrzymali kolejnych trzech pseudokibiców, wszyscy są mieszkańcami Żywca. Dwóch z nich w wieku 20 i 23 lat odpowie za wtargnięcie na płytę boiska z zakrytą twarzą, za co grozi im kara do 5 lat więzienia. Natomiast trzeci - 22-latek - odpowie za popełnienie wykroczenia, jakim jest używanie słów wulgarnych.

Śledczy gromadzą w tej sprawie materiał pozwalający na zatrzymanie kolejnych osób i przedstawienie im zarzutów.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony