Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści usłyszeli 145 zarzutów

Data publikacji 27.11.2013

Policjanci z Żywca zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli właśnie sprawę przeciwko grupie oszustów. Dwie kobiety i mężczyzna są podejrzani o szereg fałszerstw i wyłudzeń na szkodę otwartych funduszy emerytalnych. Sprawcy usłyszeli łącznie 145 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 8 lat więzienia.

Śledczy ustalili, że dwie kobiety w wieku 33 i 31 lat oraz 30-letni mężczyzna prowadzili swoją nielegalną działalność od 2010 do 2011 roku na terenie powiatu żywieckiego i bielskiego. Ich proceder polegał na fałszowaniu umów o przejście osoby oraz transfer zgromadzonych przez nią składek do innego otwartego funduszu emerytalnego. Za każdą taką operację otrzymywali prowizję z tej instytucji. Osoby, na które zawierane były umowy, nie były niczego świadome, a ich podpisy fałszowano. W ten sposób oszuści wyłudzili z otwartych funduszy emerytalnych około 80 tysięcy złotych.

Sprawcy łącznie usłyszeli 145 zarzutów oszustwa oraz fałszowania dokumentów, za co grozi im kara nawet 8 lat więzienia. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony