Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pobicie

Data publikacji 27.11.2013

Policjanci z VI Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali trzy osoby, podejrzane o pobicie i pocięcie nożem 38-letniego mężczyzny, który rzekomo opowiadał nieprawdziwe historie na temat jednej z napastniczek. Przestępcze trio było wcześniej notowane przez Policję.

24 października 2013 roku policjanci z VI komisariatu otrzymali informację o pobiciu 38-letniego mężczyzny w jego mieszkaniu przy ulicy Fabrycznej w Łodzi. Jak wynikało z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego, około 22:30 wracał on do domu. Idąc ulicą Fabryczną zauważył kilka osób siedzących na ławce. Rozpoznał wśród nich znaną z widzenia 32-latkę. Minął siedzące towarzystwo i poszedł do swojego mieszkania, nie zamieniając z nikim słowa. Będąc w mieszkaniu usłyszał pukanie do drzwi. Otworzył nie upewniając się kto stoi po drugiej stronie, gdyż myślał, że przyszła jego znajoma. W wejściu zobaczył dwie kobiety i mężczyznę. Jedną z nich była 32-latka siedząca z towarzystwem na ławce w pobliżu jego domu. Jedna z kobiet uderzyła lokatora otwartą dłonią w twarz. Następnie cała trójka wepchnęła go do mieszkania. Leżącego pobili i skopali. Jedna z kobiet wzięła nóż i zadała nim mężczyźnie ponad 10 ciosów w głowę i szyję.

W trakcie zdarzenia potłukli na głowie mężczyzny duże ścienne lustro, talerze i kubki, a na koniec zdemolowali  jego mieszkanie. Przestępcze trio twierdziło, iż zasłużył na to, gdyż opowiadał wśród znajomych nieprawdziwe historie na temat 32-letniej napastniczki. Gdy tylko  oprawcy uciekli, mężczyzna poinformował o zdarzeniu Policję i pogotowie. Opisał przebieg zajścia funkcjonariuszom i przekazał rysopis znanej mu z widzenia sprawczyni. Dzięki szybkiej reakcji kryminalnych, już kilka minut po północy zatrzymali oni 32-letnią napastniczkę. Kobieta była wcześniej karana. W chwili zatrzymania miała 1,3 promila alkoholu w organizmie.

32-latka usłyszała zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu kobiety kryminalni z VI komisariatu dalej pracowali nad ustaleniem danych osobowych pozostałych napastników. Dzięki zgromadzonym materiałom, zabezpieczonym na miejscu śladom i świetnemu rozpoznaniu środowiska przez dzielnicowych, 25 listopada 2013 roku funkcjonariusze zatrzymali pozostałych dwóch sprawców: 29-letniego mieszkańca Łodzi oraz jego 23-letnią znajomą. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziału w pobiciu za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony