Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepszy dzielnicowy wyłoniony

Data publikacji 27.11.2013

Zakończył się Finał VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". W murach Szkoły Policji w Katowicach o miano najlepszego dzielnicowego w kraju konkurowało po dwóch dzielnicowych ze wszystkich garnizonów Policji, wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych i wojewódzkich.

W zawodach, zorganizowanych w Szkole Policji w Katowicach i objętych honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych, udział wzięli zwycięzcy wojewódzkich eliminacji. Wśród nich sierż. Jakub Skrzypiec reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, który od dziś nosił będzie zaszczytny tytuł najlepszego dzielnicowego w kraju. To właśnie dzielnicowy z Pomorza okazał się najlepszy zarówno w I i III konkurencji, jak i klasyfikacji generalnej.

II miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył asp. Robert Klima z KWP w Krakowie, natomiast na najniższym podium stanął sierż. szt. Maciej Kuźma również z KWP w Krakowie.

Podczas dwudniowych zmagań 34 funkcjonariuszy z całego kraju rywalizowało w trzech konkurencjach: Symulacja Przyjęcie Interesanta - w której zwyciężył st. asp. Piotr Jagoda z KWP w Opolu, a taże  Test wiedzy i Analiza Dokumentu, gdzie pierwsze miejsce zajął wspominany już sierż. Jakub Skrzypiec z KWP Szczecin.

Zwycięzcy, podczas uroczystej gali, z rąk Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP oraz Komendanta Szkoły odebrali wyjątkowo atrakcyjne nagrody ufundowane przez  Ministra Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego Policji, Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, Zarząd Główny NSZZP, oraz samorządy śląskich miast.

Podkreślenia wymaga fakt, iż Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, dostrzegając potrzebę podnoszenia poziomu umiejętności dzielnicowych, po 5-letniej przerwie, polecił reaktywować zawody "Dzielnicowy Roku", których organizację powierzył Szkole Policji w Katowicach.

(źródło: Szkoła Policji w Katowicach)

Powrót na górę strony