Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szef Policji zwrócił się do prezesów PZPN i Ekstraklasy SA o rozważenie rozgrywania meczów ekstraklasy bez udziału kibiców przyjezdnych

Data publikacji 27.11.2013

Komendant Główny Policji zwrócił się do prezesów PZPN i Ekstraklasy SA o rozważenie rozgrywania meczów piłki nożnej w ekstraklasie bez udziału kibiców przyjezdnych do końca sezonu. Powodem takiego działania jest pogarszający się poziom bezpieczeństwa w związku z przejazdami kibiców m.in. na mecze ekstraklasy.

W swoim piśmie nadinspektor Marek Działoszyński poinformował Prezesów, że od początku rozgrywek piłkarskich w sezonie 2013/2014 w związku z przejazdami grupowymi kibiców, głównie koleją, stan bezpieczeństwa ulega stałemu pogorszeniu.

Tylko od 19 lipca do 18 listopada br. w ramach rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy przeprowadzono 136 meczów, spośród których w związku z 73 naruszono prawo. W związku z 19 meczami odnotowano 60 przypadków użycia  materiałów pirotechnicznych a przy okazji rozgrywania 16 meczów najwyższej klasy rozgrywkowej doszło do 57 incydentów w trakcie przejazdu kibiców piłkarskich.

Mają na uwadze pogarszający się poziom bezpieczeństwa w związku z przejazdami kibiców, Komendant Główny Policji zwrócił się do Prezesów z prośbą o skorzystanie z uprawnień wynikających z wewnętrznych przepisów Związku, i rozważenie możliwości podjęcia uchwały w sprawie nakazu przeprowadzenia pozostałych meczów piłki nożnej do końca sezonu 2013/2014 bez udziału kibiców drużyn przyjezdnych.

pb

Powrót na górę strony