Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opolscy policjanci zabezpieczyli podrobione zegarki i odzież

Data publikacji 28.11.2013

Podrobione szale, torebki i zegarki znanych firm zabezpieczyli opolscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni w związku z obrotem podrobionymi rzeczami to blisko 40 tys. złotych. Nieuczciwym handlowcom grozi do 2 lat więzienia.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu posiadali informację, że w dwóch sklepach na terenie Kędzierzyna-Koźla handlowcy oferują do sprzedaży towary z podrobionymi znakami towarowymi. Podrobiona odzież, zegarki oraz damskie torebki były wystawione na sklepowych witrynach.

W miniony poniedziałek policjanci Wydziałów do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu weszli do sklepów, gdzie zabezpieczyli podrobione towary. Pełnomocnik pokrzywdzonych firm straty oszacował na prawie 40 tys. złotych.

Okoliczności sprawy wyjaśniają kędzierzyńscy śledczy. Nieuczciwym sprzedawcom grozi do 2 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony