Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali podrobionymi perfumami

Data publikacji 28.11.2013

Policjanci zatrzymali troje obywateli Rumunii handlujących podrobionymi kosmetyki. Dwoje nieletnich i 34-latek oferowali perfumy oznaczone podrobionymi znakami towarowymi różnych wiodących marek. Policjanci znaleźli przy nich kilkaset flakonów takich perfum. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Nieletni zostali osadzeni w policyjnej izbie.

We wtorek policjanci interweniowali na placu targowym w Rzeszowie przy ulicy 8. marca. Ze zgłoszenia wynikało, że obcokrajowcy, a wśród nich dzieci, mają handlować wyrobami kosmetycznymi. Skierowani na miejsce policjanci z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi i referatu do spraw nieletnich zatrzymali troje obywateli Rumunii. Byli to 34-letni mężczyzna, jego 13-letni syn i 16-latek.

Zatrzymane osoby oferowały do sprzedaży perfumy oznaczone podrobionymi znakami towarowymi różnych znanych marek. Perfumy wystawione były w widocznym miejscu i oferowane do sprzedaży po bardzo niskich cenach. Nie posiadały oznaczeń, którymi charakteryzują się wyroby oryginalne.

Policjanci zabezpieczyli sprzedawane kosmetyki, a handlujące nimi osoby zostały zatrzymane. Okazało się, że łącznie zatrzymani dysponowali 479 flakonami perfum o pojemności 20 ml każdy. W środę zarzuty usłyszał 34-latek. Policjanci przesłuchali również nieletnich w charakterze sprawcy czynu karalnego. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony