Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie dla policjantów poświęcone działaniom profilaktycznym

Data publikacji 28.11.2013

W dniach 24 – 27 listopada 2013 roku w Ośrodku Centrum Usług Logistycznych "Dafne" w Zakopanym odbyły się warsztaty szkoleniowe dla policjantów wydziałów prewencji i wydziałów ruchu drogowego z KWP i KSP oraz przedstawicieli szkół policyjnych, wykonujących obowiązki w zakresie podejmowania i koordynowania działań profilaktycznych. Organizatorem warsztatów szkoleniowych był Wydział Profilaktyki Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP. Otwarcia dokonał Zastępca Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP podinsp. Rafał Kozłowski.

Celem przedsięwzięcia było między innymi omówienie najnowszych trendów w obszarze zapobiegania przestępczości, a także profilaktyki w ruchu drogowym, zapoznanie się z przykładami tzw. dobrych praktyk w działaniach profilaktycznych, omówienie konkretnych przykładów efektywnych programów i projektów, które przyniosły oczekiwane rezultaty.

Podczas szkolenia dokonano też analizy zjawiska wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży pod kątem możliwych kierunków w skutecznym zapobieganiu temu przestępstwu, a także przeprowadzono warsztaty z kontaktów z mediami w celu skutecznego propagowania działań profilaktycznych wśród społeczeństwa.

(źródło: BPiRD KGP)

 

Powrót na górę strony