Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowy finał poszukiwań

Data publikacji 28.11.2013

Zupełnie nieoczekiwany finał dla policjantów miała sprawa zaginięcia 66-letniego będzinianina. Poszukiwany od końca października zaginiony odnalazł się poza granicami kraju. Jak ustalili będzińscy stróże prawa, starszy mężczyzna zatrzymany został na terytorium Szwajcarii w trakcie próby przemytu narkotyków.

Zaginięcie starszego mężczyzny pod koniec października zgłosili członkowie jego rodziny. Jak wynikało z przekazanych policjantom informacji, będzinianin za pośrednictwem Internetu nawiązał kontakt z osobami, które podawały się za jego dalekich krewnych. Rzekoma rodzina poinformowała 66-latka, że jest spadkobiercą sporego majątku czekającego na niego za granicą. Zaufanie mężczyzny wzbudził z pewnością fakt, iż otrzymał od "krewnych" środki pieniężne na pokrycie kosztów przelotu. Poo spadek mężczyzna miał polecieć do Brazylii, z krótkim przystankiem w Szwajcarii.

Będzinianin wyleciał z kraju 25 października, jednak już do niego nie powrócił. Po dwóch tygodniach jego nieobecności, policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych otrzymali informację za pośrednictwem biura współpracy międzynarodowej Policji, że 66-latek zatrzymany został na terytorium Szwajcarii w trakcie próby przemytu narkotyków.

Niezależnie od wszelkich okoliczności zdarzenia, warto przestrzec przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą Internet. Przestępczość, szczególnie narkotykowa, ma wymiar międzynarodowy. Grupy przestępcze również poprzez Internet wykorzystują zaufanie i nierzadko naiwność osób, które często w sposób nieświadomy werbowane są do współpracy.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony