Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Główny Policji odwiedził policjantów i pracowników cywilnych KPP w Zakopanem

Data publikacji 28.11.2013

Przy okazji narady oraz szkolenia policjantów Centralnego Biura Śledczego w Zakopanem, Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński odwiedził funkcjonariuszy i pracowników cywilnych pracujących w tamtejszej komendzie powiatowej Policji.

Wizyta Komendanta Głównego Policji miała charakter spontaniczny - po sąsiedzku, w Ośrodku Wypoczynkowym MSW „Dafne”, odbywa się bowiem narada oraz szkolenie policjantów Centralnego Biura Śledczego, w którym uczestniczy Pan Komendant.

Na sali odpraw policjanci i pracownicy cywilni usłyszeli od nadinspektora Marka Działoszyńskiego informacje o planach finansowych Policji na przyszły rok oraz o przewidywanych projektach doposażania jednostek Policji. Omówiono również sprawy dotyczące samych policjantów i wizerunku naszej formacji.

Następnie policjanci zadawali pytania na temat spraw bieżących i problemów z jakimi spotykają się w codziennej służbie. Pan Komendant na wszystkie pytania odpowiadał wyczerpująco.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek, który również uczestniczy w naradzie CBŚ wspomniał, że zakopiańska Policja zostanie wzmocniona od stycznia przyszłego roku dodatkowymi etatami. Dzięki temu jej stan etatowy zwiększy się do 199 funkcjonariuszy.

Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem mł.inspektor Dariusz Urbanik krótko przedstawił specyfikę pracy na terenie powiatu tatrzańskiego. Wspomniał między innymi o tym, że Zakopane jest miastem turystycznym i przez to w okresach wakacyjnym i ferii zimowych odnotowujemy zwiększoną liczbę zdarzeń. Poruszono również temat nieistniejącego w mieście Zakopane zespołu interdyscyplinarnego, który (zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie) koordynuje procedurę Niebieskiej Karty.

(KWP w Krakowie / pt)

 

 

Powrót na górę strony