Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

149 osób zatrzymanych przed meczem Legia - Lazio

Data publikacji 29.11.2013

Stołeczni policjanci zatrzymali 149 osób przed wczorajszym meczem Legia Warszawa – Lazio Rzym, po tym jak grupa włoskich pseudokibiców zaatakowała funkcjonariuszy kamieniami, słupkami i koszami na śmieci. Zatrzymani zostali natychmiast doprowadzeni do jednostek Policji. Dziś zostaną z nimi wykonane czynności procesowe.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, tuż po 16:00 grupa włoskich kibiców, która przyjechała do stolicy na mecz swojej drużyny, opuściła jeden z klubów w centrum miasta. Ponad sto osób wyszło na jezdnię i Al. Jerozolimskimi ruszyło w stronę stadionu. Na wysokości ulicy Poznańskiej grupa pseudokibiców zaatakowała policjantów. Mężczyźni obrzucili funkcjonariuszy i policyjne radiowozy kamieniami, słupkami i koszami na śmieci. Aby utrudnić identyfikację,  niektórzy z kibiców zakładali kominiarki.

Policjanci Oddziału Prewencji Policji natychmiast przystąpili do działania. Zatrzymano łącznie 149 osób (większość to obywatele włoscy). Kilku z nich było nietrzeźwych. Zabezpieczono przy nich niebezpieczne narzędzia, w tym noże i kastety. Zatrzymani zostali natychmiast doprowadzeni do jednostek Policji.

Wstępne kwalifikacje dotyczyły czynnej napaści na policjanta, udziału w nielegalnym zbiegowisku czy zakłócania porządku publicznego. Ostateczny charakter zarzutów będzie jednak znany po dzisiejszych czynnościach z udziałem zatrzymanych.

Podczas wczorajszych incydentów z udziałem pseudokibiców nikt nie ucierpiał. Zniszczony został policyjny radiowóz.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony