Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 37-letniego sutenera

Data publikacji 29.11.2013

Policjanci z Gdańska zatrzymali 37-latka podejrzanego o czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Mężczyzna zmuszał kobiety do uprawiania prostytucji, m.in. bił je, zastraszał i uzależniał od siebie finansowo. Kryminalni jednocześnie weszli do 7 mieszkań na terenie Redy, Rumi i Wejherowa, w których mężczyzna prowadził swoją przestępczą działalność. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek rano kryminalni z KWP w Gdańsku weszli jednocześnie do siedmiu budynków, w których miały być prowadzone tzw. domówki, czyli mieszkania, w których świadczone są usługi seksualne. Policjanci zatrzymali również 37-latka, który  zarabiał na świadczonych przez kobiety usługach seksualnych. Mężczyzna zmuszał kobiety do prostytucji, m.in. bił je,  zastraszał, wykorzystywał ich bezradność i uzależniał od siebie finansowo.

37-latek, pod przykrywką prowadzenia firmy budowlanej, prał pieniądze pochodzące z agencji towarzyskich. Mężczyzna został zatrzymany w centrum Redy. Kryminalni w trakcie przeszukania mieszkania oraz samochodu zatrzymanego zabezpieczyli m. in. maczetę, kij baseballowy, kastet, broń gazową oraz 6 tys. złotych. Policjanci szacują, że swą przestępczą działalność mężczyzna prowadził od około 3 lat.

Zatrzymany został przewieziony do gdańskiej komendy wojewódzkiej, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Wobec 37-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

To już kolejna tego typu sprawa, w trakcie której pomorscy policjanci zatrzymali osoby czerpiące korzyść z cudzego nierządu. Ostatnio takie zatrzymanie miało miejsce w Gdyni.

Groźna grupa przestępcza rozbita >>

(KWP w Gdańsku / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.93 MB)

Powrót na górę strony