Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zarzuty za powiązania z grupą "Kadafiego"

Data publikacji 29.11.2013

Kolejnym 9 osobom powiązanym z grupą przestępczą o charakterze zbrojnym przedstawiono zarzuty. To ciąg dalszy sprawy związanej z zatrzymanym pod koniec grudnia 2011 roku bydgoszczaninem o pseudonimie "Kadafi".

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy cały czas rozpracowują zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, na której czele stał „Kadafi”. Jak wiemy z ustaleń prowadzonego w tej sprawie śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy, jej członkowie byli bezwzględni, a zarzuty, które na nich ciążą, dotyczą bardzo poważnych przestępstw.

Przypomnijmy: do pierwszych zatrzymań osób powiązanych z grupą „Kadafiego” doszło pod koniec grudnia 2011 roku. Wówczas zarzuty dotyczyły m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się handlem narkotykami (amfetaminą, marihuana oraz ekstazy) o czarnorynkowej wartości ponad 21,5 mln złotych, wymuszeniami, kradzieżami oraz czerpaniem korzyści z prostytucji. „Kadafi” usłyszał dodatkowo zarzut kierowania tą grupą.

W ostatnich dniach w prokuraturze zarzuty postawiono 9 kolejnym osobom podejrzanym o powiązania z tą niebezpieczną grupą. Mężczyźni są mieszkańcami Bydgoszczy. Podejrzani odpowiedzą za udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków i posiadanie broni palnej.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony