Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli pół tony tytoniu

Data publikacji 29.11.2013

Żarscy policjanci podczas przeszukania w jednym z gospodarstw na terenie powiatu ujawnili blisko pół tony liści tytoniu oraz ponad 240 kg pociętego już suszu krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość zabezpieczonego surowca wynosi niemal 300 tys. złotych.

W środę (27.11) funkcjonariusze służb dochodzeniowo-śledczych z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu żarskiego. Mężczyzna, w pomieszczeniach gospodarczych, które wynajmował, składował blisko pół tony liści tytoniu, z których - korzystając z maszyny do cięcia  - przygotowywał tzw. krajankę. Gotowy produkt sprzedawany był dalej odbiorcom.

- W jednym z pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na tyłach posesji mężczyzna zamontował dosyć sporych rozmiarów maszynę, za pomocą której ciął zwożone wcześniej liście tytoniu. Spora ilość tytoniowego suszu była już pocięta, a całe liście przygotowane do dalszej przeróbki leżały zwinięte w bele – tłumaczy sierż. sztab. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach.

Wobec 27-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Ustalony i zatrzymany przez żarską policję mężczyzna odpowie za wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów działalności gospodarczej. Wartość zabezpieczonego przez policjantów surowca wynosi niemal  300 tys. złotych.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony