Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskują skradzione auta

Data publikacji 29.11.2013

W czwartek (28 listopada 2013 roku) wspólne działania gorzowskich kryminalnych, policjantów ruchu drogowego wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, zaowocowały odzyskaniem dwóch skradzionych pojazdów. Mercedesy Sprintery odnaleziono w lesie w rejonie Kiełpina.

Choć policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej tą tematyka zajmują się na co dzień, to cyklicznie prowadzone są także działania, które walkę ze złodziejami samochodów mają uczynić jeszcze bardziej skuteczną. Wczoraj (28 listopada 2013 roku) oprócz gorzowskich policjantów z Wydziału Kryminalnego oraz Ruchu Drogowego, towarzyszyli im funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Tuż przed godziną 10.00 w Kiełpinie wspólna służba pozwoliła na ujawnienie dwóch busów.  Były to Mercedesy Sprintery. Wiemy już, że były one wcześniej skradzione z terytorium Niemiec. Dalsze czynności związane już były z zabezpieczeniem procesowych tych pojazdów. Teraz praca gorzowskich policjantów ukierunkowana jest na wytypowanie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za kradzież tych samochodów.
 
Z kolei przed miesiącem kostrzyńscy policjanci zatrzymali dwóch 23-letnich mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, którzy usiłowali ukraść osobowego golfa. Sytuacje te pokazują, że złodzieje samochodów nie mogą się czuć bezpiecznie, a działania podejmowane przez gorzowskich policjantów pozwalają na wysoką skuteczność w walce z przestępczością samochodową.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony