Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koparka odzyskana w 2 godziny

Data publikacji 30.11.2013

Zaledwie dwie godziny zajęło policjantom z Wesołej dotarcie do miejsca ukrycia oraz zabezpieczenie skradzionej koparki. Funkcjonariusze natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia przystąpili do działań operacyjnych, które zaprowadziły ich wprost na boczną wiejską drogę oddaloną od miejsca kradzieży o 40 kilometrów. Sprzęt warty 180 tysięcy powrócił już do prawowitego właściciela.

Do policjantów z Wesołej zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży koparki. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że maszyna zniknęła w nocy.

Ostatnio widziana była dnia poprzedniego po zakończeniu robót, a rano, kiedy pracownicy chcieli podjąć prace sprzętu już nie było. Zawiadamiający wycenił koparkę na kwotę 180 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Błyskawicznie przeprowadzili niezbędne sprawdzenia, wykonali kilka ustaleń operacyjnych i już dwie godziny później odnaleźli i zabezpieczyli koparkę. Sprawnie wykonane czynności doprowadziły stróżów prawa wprost na boczną wiejską drogę oddaloną o 40 kilometrów od miejsca kradzieży.

Tam właśnie policjanci ujawnili i zabezpieczyli koparkę, która niedługo później powróciła do właściciela.

Aktualnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności, które mają na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców tej kradzieży.

KSP / ik

Powrót na górę strony