Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 30.11.2013

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 34-letniego Andrzeja Ż. Mężczyzna był poszukiwany przez belgijski wymiar sprawiedliwości za przestępstwa przeciwko mieniu. Za Andrzejem Ż wydany był Europejski Nakaz Aresztowania. 34 - latek został osadzony w policyjnym areszcie, wkrótce doprowadzony zostanie do Prokuratury.

Andrzej Ż. został zatrzymany w jednym z domów na terenie gminy Łęczna. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, wydanego przez belgijski wymiar sprawiedliwości.

W listopadzie br. dane personalne poszukiwanego 34 - letniego mieszkańca Lubelszczyzny wprowadzone zostały do bazy państw członkowskich Schengen. Informacja ta przekazana została przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP funkcjonariuszom z Lublina. Na efekty ich działań nie trzeba było długo czekać.

Na trop poszukiwanego wpadli policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. To właśnie oni ustalili, gdzie ukrywa się podejrzany. Mężczyzna pod koniec października wrócił do Polski. Nie spodziewał się jednak, że tak szybko dotrze do niego Policja.

Jak ustalili funkcjonariusze 34 - latek był poszukiwany w związku z przestępstwami, których dopuścił się na terenie Belgii. Dotyczą one przestępstw przeciwko mieniu i wyroku, który w związku z tym zapadł jeszcze w ubiegłym roku.
Mężczyzna osadzony został w policyjnym areszcie, wkrótce zostanie doprowadzony do Prokuratury.

KWP Lublin / ik

Powrót na górę strony