Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech mężczyzn zatrzymanych za włamania do mieszkań – wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 30.11.2013

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do kilku mieszkań w jednym z osiedlowych bloków w Bielawie. Sprawcy wpadli w ręce funkcjonariuszy w momencie, kiedy opuszczali mieszkanie z ostatniego włamania. Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymani mogą mieć na swoim koncie nawet kilkadziesiąt tego typu zdarzeń na terenie całego kraju.

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy powiatowej zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o włamania do mieszkań. Sprawcy posługiwali się dopasowanymi kluczami bądź wytrychami. Zatrzymani, to mieszkańcy Warszawy, w wieku od 26 do 41 lat. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło w godzinach rannych, gdy mężczyźni wychodzili z jednego z mieszkań na osiedlu XXV-lecia w Bielawie. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy włamali się do mieszkania za pomocą wytrychów i przerobionych kluczy. Do środka weszli po upewnieniu się, że w mieszkaniu nie ma domowników. Zatrzymani, w identyczny sposób włamali się jeszcze do dwóch innych mieszkań w tym samym budynku.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Policjanci pracujący przy tej sprawie podejrzewają, że grupa ta może mieć na swoim koncie nawet kilkadziesiąt takich włamań na terenie całego kraju.  

Za czyny, o które są podejrzani, zatrzymanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Cała trójka była już karana w przeszłości za przestępstwa przeciwko mieniu.

KWP Wrocław / ik

Powrót na górę strony