Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali czterech obywateli Łotwy, którzy odpowiedzą za skimming

Data publikacji 01.12.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego giżyckiej komendy zatrzymali czterech obywateli Łotwy. Mężczyźni podejrzani są o to, że wykorzystując specjalistyczny sprzęt kopiowali dane z kart bankomatowych i w ten sposób okradali klientów banków w Białymstoku, Giżycku, Piszu, Ełku, Grajewie oraz poza granicami kraju. Kryminalni zabezpieczyli sprzęt, przy pomocy którego mężczyźni kopiowali karty płatnicze klientów banków. Zatrzymanym grozi im kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policyjnych wynika, że od czerwca do lipca br. na bankomatach w Giżycku nieznani sprawcy za pomocą specjalistycznego sprzętu kopiowali dane z kart bankomatowych osób, którzy w tym czasie korzystali z bankomatów. Po uzyskaniu danych takich jak pin i danych z paska magnetycznego, sprawcy mogli szybko opróżnić konta klientów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego giżyckiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą  pracując nad tymi sprawami pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku oraz przy współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, wykonali szereg czynności, żeby ustalić i zatrzymać sprawców.

W minioną środę giżyccy kryminalni zatrzymali czterech mieszkańców Łotwy. Do zatrzymania doszło na terenie Giżycka. Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanych zabezpieczyli między innymi urządzenia do skanowania i rejestrowania, laptopy przygotowane do popełnienia przestępstwa oraz specjalne okablowanie.

Policjanci ustalili, że sprawcy działali na terenie Giżycka, Białegostoku, Pisza, Ełku, Grajewa oraz poza granicami kraju.

W tej sprawie trwają dalsze czynności policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń.

W piątek  na wniosek Prokuratury Rejonowej w Giżycku sąd tymczasowo aresztował czterech mieszkańców Łotwy.     

KWP Olsztyn / ik

Powrót na górę strony