Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali seryjnych włamywaczy

Data publikacji 02.12.2013

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali podejrzanych o serię włamań na ogródkach działkowych. Dwaj 26-latkowie z powiatu mińskiego w ciągu miesiąca włamali się do 19 altanek ogrodowych, skąd skradli mienie o łącznej wartości około 50 000 zł. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Dzisiaj jeden ze sprawców będzie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania, dugi został przez prokuraturę objęty dozorem Policji.

Do serii włamań doszło w okresie od 20 października do 17 listopada. Sprawcy wyłamywali okna bądź drzwi domków i kradli wszystkie wartościowe przedmioty, jakie w nich znaleźli. Najczęściej ginęły elektronarzędzie, ale skradziono też np. rowery, motorower, telewizor LCD i przyczepkę samochodową. Policjanci ustalili, że sprawcy włamali się, bądź usiłowali się włamać, łącznie do 19 altanek. Działkowicze swoje straty oszacowali na około 50 000 zł.

26-latkowie zostali zatrzymani w Białej Podlaskiej. Przedmioty, które mieli ze sobą sugerowały, że przyjechali dokonać kolejnych przestępstw. Kiedy funkcjonariusze pojechali do miejsc zamieszkania zatrzymanych, okazało się, że do policyjnego busa nie weszły wszystkie kradzione przedmioty, które zabezpieczono podczas przeszukania i potrzeby był kolejny kurs.

Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia. Jeden ze sprawców został objęty policyjnym dozorem. Wobec drugiego, które będzie odpowiadał w warunkach recydywy, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.  

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony