Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z kontrabandą

Data publikacji 02.12.2013

W dwóch skontrolowanych samochodach kierowanych przez 39- i 50-latka oraz przyczepie campingowej należącej do jednego z nich łomżyńscy policjanci znaleźli ponad 5,7 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zatrzymani mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

W jednej z miejscowości w gminie Piątnica łomżyńscy policjanci w miniony piątek zatrzymali do kontroli mazdę i dodga. Okazało się, że w obu pojazdach kierowcy przewozili papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Dodatkowo po przeszukaniu wyszło na jaw, że część zabezpieczonych przez mundurowych papierosów przechowywana była także w przyczepie campingowej jednego z mężczyzn, stojącej na wynajętej przez niego posesji. Policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 5,7 tys. paczek papierosów.

39- i 50-latek zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Wczoraj policjanci przedstawili im zarzuty. Łączna wartość uszczuplenia należnego podatku względem Skarbu Państwa to ponad 100 tysięcy złotych. Teraz postępowaniem mężczyzn zajmie się sąd.

To nie jedyna zabezpieczona w ostatnim czasie przez łomżyńskich policjantów kontrabanda. W ubiegły wtorek na terenie jednej z podłomżyńskich miejscowości, w kontrolowanym audi, mundurowi ujawnili 1040 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kierujący samochodem 53-latek w piątek usłyszał zarzut. Będzie odpowiadał przed sądem za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenia podatkowe w kwocie ponad 18 tysięcy złotych.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony