Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści w rękach świętokrzyskich policjantów

Data publikacji 05.12.2013

Około 2 tys. osób na kwotę blisko 400 tys. zł oszukali trzej mężczyźni, mieszkańcy województwa pomorskiego, zatrzymani wczoraj we Wrocławiu, przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Zatrzymanym grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Na trop przestępczego procederu, jakim zajmowali się podejrzani, wpadli funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej w Kielcach. Efektem ich pracy było zatrzymanie wczoraj, we Wrocławiu, trzech mieszkańców województwa pomorskiego, w wieku od 19 do 21 lat.

Młodzi mężczyźni, na różnych portalach internetowych umieścili kilkaset ogłoszeń oferujących pracę na terenie Holandii, Anglii, Irlandii, Niemiec. Od osób zainteresowanych ich ofertą, pobierali opłatę w wysokości od 150 do 200 złotych.

Zatrzymani wskazywali miejsce i godzinę odjazdu autobusów/busów z pracownikami zainteresowanymi pracą. Osoby które przychodziły w umówione miejsca, na dworcach autobusowych i kolejowych na terenie kraju m.in.Kielc, nie doczekały się przyjazdu umówionego środka transportu. Przepadały też, wpłacone na rzecz wyjazdu pieniądze.

W ten sposób naciągnęli około 2 tysiące osób. Na tym procederze mogli zarobić nawet  400 tysięcy złotych. Konsekwencją ich czynu może być nawet 8 – letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Kielcach / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.93 MB)

Powrót na górę strony