Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poświadczał nieprawdę o badaniach słuchu

Data publikacji 05.12.2013

Zarzut poświadczania nieprawdy w dokumentach przedkładanych w NFZ w Bydgoszczy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usłyszał lekarz z Grudziądza. Dwie pracownice firmy zajmującej się sprzedażą aparatów słuchowych usłyszały zarzut pomocnictwa w tym przestępstwie. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy od kilku miesięcy pracowali nad sprawą związaną z poświadczaniem nieprawdy przez lekarza  zatrudnionego w jednej z prywatnych przychodni na terenie Grudziądza. Jak wynika z ich ustaleń, medyk działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poświadczał nieprawdę, co do faktu badania pacjentów i ich stanu zdrowia we wnioskach składanych do NFZ w Bydgoszczy. Wnioski te dotyczyły refundacji zakupu aparatów słuchowych. Ten nielegalny proceder  naraził NFZ w Bydgoszczy na straty w wysokości ponad 40 tys. złotych.

Z dokumentów zebranych w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Grudziądzu wynika, że w roku 2010 dwie pracownice firmy z Grudziądza  zajmującej się bezpłatnymi badaniami słuchu i sprzedażą aparatów słuchowych pomagały lekarzowi, dostarczając mu dane pacjentów, które uzyskiwały podczas przeprowadzania bezpłatnych badań słuchu.

Wczoraj (04.12.2013 r.) lekarzowi przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dwie pracownice firmy zajmującej się sprzedażą aparatów słuchowych usłyszały zarzut pomocnictwa w tym przestępstwie. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony