Cztery miesiace więzienia za udział w zamieszkach na stadionie w Bydgoszczy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery miesiace więzienia za udział w zamieszkach na stadionie w Bydgoszczy

Data publikacji 06.12.2013

Zapadł kolejny wyrok w sprawie zakłócenia porządku na stadionie w Bydgoszczy. 29-latek ze Zgierza został skazany na 4 miesiące więzienia oraz Sąd orzekł wobec mężczyzny trzyletni zakaz wstępu na imprezy masowe. Wyrok nie jest prawomocny.

W Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy zapadł kolejny wyrok w sprawie zakłócenia porządku podczas meczu piłkarskiego pomiędzy bydgoskim Zawiszą a Widzewem Łódź. W zakłóceniu porządku na stadionie brali również udział sympatycy Łódzkiego Klubu Sportowego, którzy przyjechali na to spotkanie. Policjanci podczas działań przywracających porządek na stadionie zatrzymali podejrzanych.

Zaangażowanie wielu funkcjonariuszy i szybkie zebranie materiału dowodowego pozwoliło na przedstawienie zatrzymanym zarzutów przestępstwa popełnionego z pobudek chuligańskich. Pierwsze wyroki skazujące dla trzech oskarżonych zapadły na rozprawie, która odbyła się w poniedziałek (2.12.2013).

Wczoraj (5.12.2013) po rozpatrzeniu sprawy Sąd uznał 29-letniego mieszkańca Zgierza winnym wdarcia się na teren stadionu. Oskarżonemu wymierzono karę 4 miesięcy pozbawienia wolności oraz orzeczono trzyletni zakaz wstępu na wszelkie imprezy masowe na terenie Polski, jak również na mecze piłki nożnej kadry narodowej i polskich klubów sportowych rozgrywane poza terytorium RP. Wyrok jest nieprawomocny.

(KWP w Bydgoszczy / pt)

Powrót na górę strony
Polska Policja