Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik banku podejrzany o "wyprowadzanie" pieniędzy i fałszowanie banknotów zatrzymany

Data publikacji 06.12.2013

Kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez legnickich policjantów, a podejrzanemu o fałszowanie pieniędzy i podkładanie w ich w miejsce prawdziwych banknotów podbieranych z tzw. depozytu kasowego. Zatrzymany, to kasjer jednego z banków. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna wyprowadził w ten sposób z placówki około 120 tys. złotych oraz wyłudził od jednego z klientów 300 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli fałszywe pieniądze w kwocie 7,5 tys. Euro oraz podrobione 102 tys. złotych.

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej zatrzymali 38 - letniego kasjera jednego z legnickich banków, który podejrzany jest o fałszowanie pieniędzy i podkładanie ich w miejsce prawdziwych banknotów podbieranych z tzw. depozytu kasowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy, mężczyzna wyprowadził w ten sposób z banku ponad 120 tys. złotych.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy powiadomieni zostali przez kierownictwo jednego z banków o fakcie podmieniania prawdziwych banknotów stanowiących tzw. depozyt kasowy na fałszywe, które „produkował” w domu kasjer tego banku.

Jak ustalono, mężczyzna przez kilka miesięcy zabierał z kasy pieniądze o nominałach 100 i 200 złotych, a na ich miejsce trafiały wydrukowane u niego w domu fałszywki. Z dotychczas przeprowadzonych czynności i zebranego materiału wynika, że kasjer wyprowadził w ten sposób z banku około 120 tys. złotych.

W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanym fałszywe pieniądze w kwocie 7,5 tys. Euro w banknotach o nominałach 50 i 500 Euro, a w banku zabezpieczyli podrobione 102 tys. złotych w banknotach o nominałach 100 i 200 złotych.

Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna wykorzystując swoją funkcję kasjera, wprowadzając w błąd klienta banku i oferując mu atrakcyjny produkt bankowy, który w rzeczywistości nie istniał, wyłudził od pokrzywdzonego około 300 tys. złotych.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Film Pracownik banku podejrzany o "wyprowadzanie" pieniędzy i fałszowanie banknotów zatrzymany

Opis filmu: fałszerstwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pracownik banku podejrzany o "wyprowadzanie" pieniędzy i fałszowanie banknotów zatrzymany (format flv - rozmiar 3.05 MB)

Powrót na górę strony