Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe nieoznakowane radiowozy dla policjantów

Data publikacji 06.12.2013

W Komendzie Głównej Policji odbyło się przekazanie kluczyków do nowych nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Dwanaście vw passatów B7 w wersji z silnikiem V6 o pojemności 3.6 l i mocy 300 KM zakupiono w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, który jest współfinansowany ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W spotkaniu uczestniczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.

Komenda Główna Policji jest instytucją realizującą projekt pn. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, który jest współfinansowany ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Jest także liderem partnerstwa, w skład którego wchodzą powiaty siemiatycki, suwalski, wysokomazowiecki (woj podlaskie), międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński (woj. lubuskie) oraz Szwajcarski Instytut Policji.

Projekt w sposób kompleksowy ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie wybranych powiatów. Działania obejmują nie tylko doposażenie policji, szkolenia, kampanię społeczną, ale przede wszystkim inwestycje poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

5 grudnia 2013 r. w siedzibie KGP policjanci z woj. lubuskiego i podlaskiego odebrali kluczyki do zakupionych w ramach projektu 12 nieoznakowanych pojazdów z wideorejestratorem. Nowe auta to vw passaty B7 w wersji z silnikiem V6 o pojemności 3.6 l i mocy 300 KM.

Zgodnie z zapisami projektu samochody zostaną przekazane do jednostek szczebla powiatowego każdego z powiatów uczestniczących w projekcie, a także do komend wojewódzkich Policji w Gorzowie Wlkp. i Białymstoku.

zdjęcia: M. Szałajski, A. Mitura

Film Nowe nieoznakowane radiowozy dla policjantów

Opis filmu: logistyka i wyposażenie, ruch drogowy, videorejestratory, radiowozy, vw

Pobierz plik Nowe nieoznakowane radiowozy dla policjantów (format mp4 - rozmiar 29.97 MB)

Powrót na górę strony