Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nawoływali do nienawiści – teraz zatrzymani przez policjantów, odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 07.12.2013

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może dwóm mężczyznom, ustalonym i zatrzymanym przez wrocławskich policjantów, a podejrzanym publiczne znieważanie grupy osób oraz nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, poprzez wpisy zamieszczane na jednym z portali społecznościowych. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Ołbinie ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o znieważanie i nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Podejrzani, to mieszkańcy Wrocławia, w wieku 27 i 32 lat. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Do zatrzymań doszło na terenie wrocławskich dzielnic Ołbin i Psie Pole, po tym jak sprawą zajęli się policjanci wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego. Jak wynika z zebranych materiałów, sprawcy dopuścili się przestępstwa poprzez wpisy, zamieszczane na jednym z popularnych portali społecznościowych.

Funkcjonariusze na podstawie prowadzonych czynności ustalili osoby podejrzewane o te czyny. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zatrzymanym zarzutów publicznego znieważania grupy osób oraz nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym.

Obaj zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej notowani też za inne przestępstwa. Za czyny, o które są obecnie podejrzani, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / kj

Powrót na górę strony
Polska Policja