Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomagają ofiarom huraganu

Data publikacji 07.12.2013

Kilka tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego i prewencji oraz policyjne śmigłowce są zaangażowane w pomoc ofiarom huraganu Ksawier. Od prawie 48 godzin policjanci są na bieżąco kierowani na drogi, na których powstały zatory organizując tam gdzie to możliwe objazdy lub ruch wahadłowy aby usprawnić poruszanie się kierowców na trasach.

Od prawie 48 godzin policjanci w całej Polsce są zaangażowani w niesienie pomocy poszkodowanym przez huragan Ksawier. Funkcjonariusze ruchu drogowego, a także prewencji są na bieżąco kierowani w miejsca utrudnień na drogach. Jeśli zachodzi taka możliwość, kierują ruchem wahadłowo, wyznaczają objazdy oraz pomagają osobom, które utknęły w korkach powstałych na skutek załamania pogody. Pomagają także służbom ratunkowym, pługom śnieżnym oraz podnośnikom i holownikom w dotarciu na miejsce powstania zatoru. W sumie, w całym kraju poszkodowanym przez żywioł pomaga kilka tysięcy policjantów. W akcję pomocową zostało także zaangażowane policyjne lotnictwo. Dwa śmigłowce kontrolują sytuację z powietrza na granicy województwa kujawsko – pomorskiego i wielkopolskiego na odcinku drogi krajowej numer 15, na której utworzył się korek na kilkaset pojazdów.

Na terenie kilku województw zostały powołane sztaby kryzysowe, w których skład wchodzą również policjanci. Zadaniem sztabów jest monitorowanie sytuacji w naszym kraju oraz współpraca pomiędzy służbami zaangażowanymi w walkę z huraganem. Dzięki temu dotarcie z pomocą jest skuteczniejsze.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek na drogach szczególnie przy tak ciężkich warunkach atmosferycznych, słuchanie komunikatów dotyczących stanu dróg podawanych na bieżąco przez policjantów za pośrednictwem mediów oraz jeśli jest to możliwe o niewyruszanie w drogę.

Działania dolnośląskich policjantów w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi >>

Trudne warunki na drogach województwa kujawsko-pomorskiego >>

kj

Powrót na górę strony
Polska Policja