Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szlachetna paczka od policjantów

Data publikacji 09.12.2013

Policjanci Radomia, Przysuchy i Garwolina włączyli się w ogólnopolską akcję "Szlachetna Paczka". Dary przygotowane przez funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych trafiły do potrzebujących wsparcia rodzin.

Głównym założeniem akcji „Szlachetna Paczka” jest pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje.

Podobnie jak w latach poprzednich w akcję włączyli się mazowieccy policjanci oraz pracownicy cywilni. Policjanci z KP III w Radomiu wybrali jedną z rodzin, której postanowili pomóc. Szlachetna paczka została przygotowana na podstawie listy potrzeb. W sobotę została przekazana do magazynu, skąd dostarczona zostanie przez wolontariuszy  potrzebującej rodzinie. W akcję zaangażował się m.in. kom. Robert Kutyła, Komendant Komisariatu III Policji w Radomiu, oraz sierż. sztab. Sylwester Kruk.

W tym roku akcja po raz pierwszy przeprowadzana była również na terenie powiatu garwolińskiego. Wolontariusze w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pilawie odbierali paczki od darczyńców, którzy zdecydowali się wesprzeć potrzebujące rodziny. Na terenie powiatu garwolińskiego 26 rodzin jest pod opieką 8 wolontariuszy. Pierwszą edycję regionalną akcji wspierali także policjanci i pracownicy cywilni z garwolińskiej komendy. Wspólnie przygotowali paczki, które jeszcze przed świętami trafią do jednej z rodzin.

W akcję włączyli się również policjanci z Przysuchy. Policjanci i pracownicy przysuskiej Policji wybrali jedną z rodzin zamieszczonych w bazie danych, której postanowili pomóc. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy i przygotowali szlachetną paczkę na podstawie szczegółowej listy potrzeb. Szlachetną paczkę przekazano do magazynu wolontariuszy, którzy bezpośrednio dostarczą ją potrzebującej rodzinie.

Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy potrzebującym i sprawiliśmy, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok będą dla nich radosne i pełne uśmiechu.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja