Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust – pokrzywdzonych może być nawet 70 osób

Data publikacji 09.12.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa na portalu ogłoszeniowym. Sprawca już usłyszał zarzuty oszukania 17 osób. Funkcjonariusze jednak podejrzewają, że pokrzywdzonych może być ok. 70 osób. Policjanci odzyskali kilka telefonów komórkowych, zabawki dziecięce, biżuterię złotą i srebrną. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policjanci z komisariatu Wrocław-Fabryczna zatrzymali 35-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwa internetowe. Sprawca wpadł, gdy nie zapłacił za zamówioną rzecz, tj. markową torebkę damską. Mężczyzna kupił ją na portalu ogłoszeniowym i posłużył się sfałszowanym potwierdzeniem wykonania przelewu. Funkcjonariusze odzyskali torebkę. Okazało się również, że to nie pierwsze tego typu oszustwo na koncie 35-latka.

Policjanci  ustalili, że mężczyzna również wystawiał na portalu towary uzyskane w ten przestępczy sposób. Kupujący, pomimo przekazania pieniędzy, zakupionych rzeczy nie otrzymywali. Policjanci odzyskali kilka telefonów komórkowych, zabawki dziecięce, biżuterię złotą i srebrną.

Policjanci już udowodnili mężczyźnie oszukanie 17 osób. Obecnie wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.Śledczy  podejrzewają, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej, nawet  70 osób.

Wobec zatrzymanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

Powrót na górę strony