Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła na czas

Data publikacji 09.12.2013

Jaworscy policjanci uratowali życie dwóm nietrzeźwym: jeden z mężczyzn leżał na ulicy w okolicach jaworskiego Rynku, a drugi spał na poboczu drogi w jednej z miejscowości w gminie Mściwojów. Pomoc przyszła na czas. Policjanci proszą o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Policjanci reagują na każdą przypadek zagrożenia życia z powodu wychłodzenia. Tak też było w jeden z weekendowych wieczorów w powiecie jaworskim. Około godziny 18.00 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, patrolując teren miasta, na jednej z ulic w pobliżu Rynku zauważyli leżącego mężczyznę. Jak się okazało, był on nietrzeźwy. Policjanci wezwali pogotowie i udzielili mu niezbędnej pomocy przedmedycznej. 37-letni jaworzanin, mimo mocnego wyziębienia organizmu, w porę trafił do jaworskiego szpitala.

Drugi przypadek miał miejsce trzy godziny później. Jadąc na interwencję domową w jednej z miejscowości w gminie Mściwojów, jaworscy policjanci zauważyli leżącą na poboczu drogi osobę. Funkcjonariusze ustalili, że śpiącym mężczyzną, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu, jest 67-letni mieszkaniec tej wioski. Mundurowi udzielili mu niezbędnej pomocy. Po ustaleniu jego adresu został on odwieziony do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę rodzinie.

Warto podkreślić, że każdej doby funkcjonariusze przeprowadzają tego typu interwencje, niejednokrotnie ratując życie i zdrowie. Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców o informowanie policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która leży lub siedzi na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, w okolicznościach wskazujących na zagrożenie wyziębieniem.

Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

Powrót na górę strony