Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na starsze kobiety

Data publikacji 09.12.2013

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach zatrzymali pięciu członków grupy, którzy od miesiąca brutalnie napadali na starsze kobiety w jednej z dzielnic Tarnowskich Gór. Sprawcy w wieku od 15 do 22 lat dokonali co najmniej pięciu napadów. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Od około miesiąca prowadzone jest śledztwo w sprawie napadów na starsze kobiety, które w jednej z dzielnic Tarnowskich Gór były brutalnie przewracane, a następnie zabierano im torebki oraz rzeczy osobiste. Kiedy na początku listopada br. pojawiły się pierwsze zgłoszenia, tarnogórscy kryminalni w radiowozach nieoznakowanych patrolowali ulice wskazanej dzielnicy szukając zgodnych z rysopisem sprawców.

Kiedy 4 grudnia wieczorem kolejna kobieta zgłosiła, że przed chwilą została napadnięta, policjanci patrolujący ulice natychmiast interweniowali. Po kilkuminutowym pościgu sprawca napadu został zatrzymany. Jak się okazało, był to 18-letni mężczyzna, mieszkaniec Tarnowskich Gór. Dalsze czynności doprowadziły do ustalenia kolejnych członków grupy - w sumie 5 osób, którymi byli również mieszkańcy Tarnowskich Gór. Najmłodszy z nich miał 15 lat, najstarszy - 22.

Sposób działania sprawców był prosty: wybierano starsze, samotne i wyglądające na słabe kobiety, następnie jeden z członków grupy atakował ofiarę, a kiedy ta leżała już na ziemi i nie mogła się bronić zabierano jej torebkę wraz z rzeczami osobistymi. W ten sposób sprawcy kradli dowody osobiste, gotówkę i telefony komórkowe. W chwili obecnej zebrano dowody na dokonanie 5 takich napadów, jednak śledczy nie wykluczają ujawnienia kolejnych zdarzeń z udziałem grupy.

Dorosłym zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, nieletni członkowie grupy będą ponosić odpowiedzialność w sądzie rodzinnym.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja