Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant i jego pies uratowali ludzkie życie

Data publikacji 09.12.2013

W sobotnią noc policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymali sygnał o zaginięciu 51-letniego mieszkańca gminy Końskie. Tylko dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom stróżów prawa oraz policyjnego psa służbowego – Dory, wyziębiony, ale żywy mężczyzna został odnaleziony.

W niedzielę, około godziny 3:00 w nocy, koneccy funkcjonariusze zostali zawiadomieni, że tuż po północy z miejsca zamieszkania oddalił się 51-letni mieszkaniec Sielpi i nie wrócił do domu. Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani policjanci oraz przewodnik psa służbowego  st. Sierż. Leszek Myszkowski ze swoją czworonożną podopieczną - Dorą. Panujące warunki atmosferyczne tj. minusowa temperatura i opady deszczu ze śniegiem powodowały, że życie 51-latka było zagrożone. Liczyła się każda minuta.

Dora niemal natychmiast podjęła trop i pokonała z przewodnikiem blisko 7 kilometrów w kompleksie leśnym, szukając zaginionego. Po około 3 godzinach odnalazła przemoczonego i wyziębionego 51-latka. Policjanci udzielili pierwszej pomocy 51-latkowi. Okryli go kurtką i zaprowadzili do radiowozu, by mógł się ogrzać. Następnie przekazali go zespołowi pogotowia ratunkowego.

Tylko dzięki szybkiej i prawidłowej reakcji sąsiadów, którzy zaniepokojeni powiadomili policję oraz natychmiastowej interwencji policjantów uratowano ludzkie życie.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja