Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukujemy duchownych, którzy stali się ofiarami oszustów

Data publikacji 10.12.2013

Wczoraj lubelscy policjanci zatrzymali pięć osób z województwa wielkopolskiego podejrzanych o oszustwo na tzw. szkodę komunikacyjną. Pozorując stłuczkę wyłudzili od duchownego tysiąc złotych. Wszystko wskazuje na to, że tego typu oszustw popełnili na terenie kraju dużo więcej. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie proszą o kontakt osoby, które w ten sposób zostały oszukane.

W Lublinie pięcioosobowa grupa w ostatnią niedzielę upozorowała stłuczkę z miejscowym duchownym. Jadąc audi A5 rzucili w samochód duchownego zapalniczkę sugerując zderzenie lusterkami. Następnie pasażerowie audi pokazali wcześniej rozbite lusterko pojazdu audi A5 i zażądali 10 tys. złotych. Podczas prowadzonych negocjacji duchowny zgodził się wypłacić im 2 tys. złotych.

Wczoraj pięć osób podejrzanych o oszustwo zostało zatrzymanych. Wszystko wskazuje na to, że podejrzani mogli działać w ten sposób na terenie całego kraju. Poruszali się dwoma pojazdami. Pierwszy z nich to właśnie audi A5, drugi - BMW. Oprócz pojazdów policjanci zabezpieczyli przy nich 65 tys. złotych.

Wczoraj do prokuratury jako pierwsza trafiła 26-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży. Kobieta przyznała się do oszustwa i złożyła wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny. Niewykluczone, że ciężarna kobieta była dodatkowym „atutem” przy próbach czy też wyłudzeniach pieniędzy. Policjanci posiadają też informację, że jeden ze sprawców mógł podawać się za policjanta.

Dotychczasowe ustalenia policjantów wskazują, że podejrzani mają na koncie dużo więcej tego typu zdarzeń popełnionych na terenie całego kraju. Mechanizm działania był zawsze podobny. Wcześniej typowali potencjalną ofiarę. Następnie, wykorzystując nieuwagę kierowcy, pozorowali zderzenie pojazdów. Po tym zajściu pokazywali rozbite wcześniej lusterko i żądali fikcyjnego odszkodowania.

Wszystkie osoby poszkodowane przez oszustów proszone są o natychmiastowy kontakt z policjantami prowadzącymi sprawę - nr telefonu (81) 535 44 07.

(KWP w Lublinie / mj)

Film Poszukujemy duchownych, którzy stali się ofiarami oszustów

Opis filmu: oszustwa

Pobierz plik Poszukujemy duchownych, którzy stali się ofiarami oszustów (format mp4 - rozmiar 8.19 MB)

Powrót na górę strony