Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny fałszywy wnuczek w areszcie

Data publikacji 10.12.2013

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali kolejnego już oszusta, który wyłudzał oszczędności od starszych mieszkańców miasta. Zatrzymany w Warszawie 31-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali wczoraj w Warszawie podejrzanego o oszustwo 31-letniego mieszkańca tego miasta. Na jego trop białostoccy policjanci wpadli, wyjaśniając sprawę oszustw metodą „na wnuczka” dokonanych w Białymstoku na starszych mieszkańcach miasta.

Zatrzymany w stolicy 31-latek usłyszał już zarzuty oszustwa na szkodę starszego małżeństwa z Białegostoku dokonanego na początku września. Wówczas sprawcy od pokrzywdzonych wyłudzili kwotę 10 tysięcy złotych.

Już wcześniej funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 3 wspólników 31-latka. Wszyscy oni usłyszeli zarzuty oszustw i zostali tymczasowo aresztowani.

Dzisiaj podejrzany o oszustwo mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Białymstoku, decyzją którego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony