Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 3 auta skradzione na południu Europy

Data publikacji 11.12.2013

Policjanci odzyskali 3 samochody skradzione na południu Europy i zatrzymali trzech obywateli Ukrainy podejrzanych o kradzież tych aut. Wszyscy trzej zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Trwa śledztwo w tej sprawie, nie jest wykluczone, że podejrzani w przeszłości brali udział w kradzieżach i przemycie samochodów z krajów Unii Europejskiej na Ukrainę.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Dukli zostali powiadomieni przez funkcjonariuszy straży granicznej z placówki w Sanoku, że na terenie jednej z miejscowości w gminie Dukla podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, u obywateli Ukrainy znaleźli łamak do zamków samochodowych.

Policjanci pojechali do obiektu, w którym nocowali Ukraińcy. W pokoju, w którym mieszkali trzej mężczyźni zabezpieczono łamak. Policjanci sprawdzili ich personalia, dokładnie też skontrolowali dane trzech samochodów, z których korzystali obywatele Ukrainy. Zaparkowane pod hotelem renault trafic, opel vivari i ford kuga okazały się być kradzione. Zniknęły z terenu jednego z krajów na południu Europy.

Policjanci zabezpieczyli skradzione auta, zabezpieczyli też złodziejskie akcesoria. Trzej obywatele Ukrainy w wieku 36, 33 i 27 lat zostali zatrzymani. 

Policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży trzech samochodów. Wystąpili również, \razemł z krośnieńską Prokuraturą Rejonową, o tymczasowe aresztowanie wszystkich podejrzanych. Sąd Rejonowy w Krośnie przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował zatrzymanych na 3 miesiące. 

Trwa śledztwo w tej sprawie. Policja ustala, z kim współpracowali zatrzymani, czy kradli samochody, czy byli tylko kurierami. 

(KWP w Rzeszowie / mw)

 

Powrót na górę strony