Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 11.12.2013

Stargardzcy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę, który na terenie powiatu stargardzkiego, kamieńsko-pomorskiego i goleniowskiego włamywał się do domków jednorodzinnych i lokali usługowych. W trakcie zatrzymania okazało się, że mężczyzna miał przy sobie marihuanę i metaamfetaminę oraz przerobione dokumenty, był też poszukiwany na podstawie listu gończego.

W połowie roku do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim zaczęły napływać informacje o licznych przestępstwach kradzieży z włamaniem. Sposób działania nieznanego wówczas sprawcy niemal zawsze był identyczny - albo podważał okno, albo wybijał szybę. Pokonawszy zabezpieczenia sprawca dostawał się do wnętrza mieszkań, domów i lokali usługowych skąd kradł niemal wszystko, co było na ich wyposażeniu.

Stargardzcy kryminalni natychmiast zajęli się sprawą. Funkcjonariusze prowadzili m.in. rozpoznanie, obserwację terenu, zbierali informacje i przesłuchiwali świadków. W wyniku tych czynności wytypowali i w minionym tygodniu zatrzymali 29-letniego mężczyznę - mieszkańca powiatu pyrzyckiego.

W trakcie zatrzymania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończego oraz na podstawie tymczasowego aresztowania. W mieszkaniu użytkowanym przez mężczyznę ujawniono narkotyki: marihuanę i metaamfetaminę, dokumenty na niemieckie dane personalne z wizerunkiem zatrzymanego, kartę płatniczą na te same dane oraz wiele przedmiotów pochodzących z kradzieży w włamaniem. Jak się później okazało, mężczyzna planował uciec z kraju do Niemiec i dalej ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości, jednak nie zdołał zrealizować swojego planu.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia kilkunastu czynów, jednak sprawa jest rozwojowa i policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze czynności. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za posiadanie środków odurzających.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony