Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli firmę na blisko 140 tysięcy złotych

Data publikacji 11.12.2013

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi pracownikom jednej z firm za kradzież towaru wartości blisko 140 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci ze Świdnicy, sprawcy z magazynów firmy wywozili bele z włókna poliestrowego, każda z nich ważyła ok. 300 kg.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży bel z włókna poliestrowego z terenu jednej ze świdnickich firm. Straty na szkodę firmy wyniosły 20 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych działań policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Świdnicy ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Są to mieszkańcy powiatu świdnickiego: trzech pracowników firmy, ochroniarz oraz mężczyzna, który przewoził skradziony towar na teren woj. opolskiego do pasera. Mężczyzna, który kupował skradziony ze świdnickiej fabryki materiał, został także ustalony - jest mieszkańcem woj. opolskiego.

Jak ustalili policjanci, sprawcy od maja do października br. z terenu firmy wywieźli towar o wartości blisko 140 tysięcy złotych. Jednorazowo z magazynów firmy wywozili od 10 do 12 bel, każda o wadze 300 kilogramów. Do kieszeni sprawców kradzieży trafiło około 60 tysięcy złotych.

Wszyscy zatrzymani w tej sprawie zostali już przesłuchani. Przedstawiono im zarzuty kradzieży oraz zarzut paserstwa. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli u podejrzanych mienie o wartości 80 tys. złotych.

Za czyn, którego dopuścili się mężczyźni, grozi im do5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony