Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna akcja Policji i Izby Celnej - zabezpieczono nielegalne papierosy

Data publikacji 11.12.2013

Podczas wspólnych działań policjanci z Siedlec oraz funkcjonariusze Izby Celnej ujawnili i zabezpieczyli 4670 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W związku z tą sprawą zatrzymano 38-letniego mieszkańca pow. siedleckiego.

Wczoraj (10.12) siedleccy policjanci z wydziału dw. z korupcją i przestępstwami gospodarczymi wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Siedlec przeprowadzili działania wymierzone w osoby zajmujące się handlem alkoholem i papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podczas akcji, około godz. 13.00 w Wojnowie (gm. Mordy), zatrzymano do kontroli drogowej samochód audi A6, którym podróżował 38-letni mieszkaniec pow. siedleckiego. Podczas kontroli auta w jego wnętrzu ujawniono 4670 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Właściciel kontrabandy w najbliższym czasie odpowie za przestępstwo skarbowe, a grozi mu za to m.in. wysoka grzywna. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku tego nielegalnego procederu oszacowano na kwotę ponad 85 tysięcy złotych.

(KWP w Radomiu / mg)

Film Wspólna akcja Policji i Izby Celnej - zabezpieczono nielegalne papierosy

Pobierz plik Wspólna akcja Policji i Izby Celnej - zabezpieczono nielegalne papierosy (format mp4 - rozmiar 6.1 MB)

Powrót na górę strony